Herbata matcha sposobem na odchudzanie

Każdy z nas marzy o szczupłej zdrowej sylwetce. Na szczęście nasza świadomość co do żywności, którą kupujemy stale rośnie. W czasie zakupów dokładnie czytamy etykiety, starannie analizujemy skład produktów, wystrzegamy się konserwantów i sztucznych dodatków, jednym słowem stawiamy na naturalność. Doskonałym wyborem, a jednocześnie środkiem poprawiającym naszą przemianę materii będzie japońska herbata matcha.

Czym jest herbata matcha?

 

Herbata matcha wywodzi się z Japonii, a powszechnie uznawana jest za najzdrowszy gatunek zielonej herbaty na świecie. Rytuał jej parzenia to kilkugodzinna ceremonia, do której potrzebujemy odpowiednich akcesoriów (m.in. odpowiedniej miseczki oraz bambusowej miotełki do mieszania). Zawiera mnóstwo substancji niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu oraz wykazujących działanie antybakteryjne, antywirusowe i przeciwnowotworowe. Herbata matcha dostarcza nam tyle samo kofeiny co kawa, a jest przy tym o wiele zdrowszym wyborem niż klasyczna „mała czarna”.

 

Herbata matcha – krok w stronę szczupłej sylwetki

 

Matcha zawiera związek – galusan epigallokatechiny (EGCG), który wpływa na poprawę naszego metabolizmu, co zostało potwierdzone badaniami przeprowadzonymi najpierw na myszach, później na ludziach. Podawanie gryzoniom wyżej wspomnianego (EGCG) spowodowało obniżenie ich masy ciała o 21% w ciągu tygodnia. W przypadku ludzi natomiast zaobserwowano dwukrotnie wyższy spadek masy ciała u osób spożywających matchę w porównaniu do osób z grupy kontrolnej, której jej nie dostawały.

ekologin

Add your Biographical Info and they will appear here.