Herbata rooibos

Rooibos jest krzewem pochodzącym z Afryki Południowej. Rośnie w Górach Cedar, charakteryzującym się suchym latem, ubogą roślinnością i piaszczystymi glebami. Herbata rooibos jest całkowicie naturalna i nie zawiera żadnych związków chemicznych, gdyż do uprawy krzewu nie są wykorzystywane żadne nawozy sztuczne.

Cienkie listki rooibos zbierane są latem, a następnie poddawane procesowi fermentacji i suszone na słońcu. Powstający z nich napar nie zawiera kofeiny i garbników, dlatego mogą go pić także i małe dzieci. Jest stosowany we wszelkiego rodzaju dolegliwościach ze strony układu pokarmowego. Herbata rooibos jest bogata w witaminę C, substancje mineralne i mikroelementy – żelazo, mangan, wapń, potas, fluor czy magnez.

Herbata ta nie zawiera barwników oraz środków konserwujących. Z tego wynika zresztą jej unikalny smak. Jest ona słodka i łagodna. Poza tym ma liczne właściwości lecznicze. Działa rozkurczowo, stymuluje wytwarzanie u matek karmiących pokarmu, a także pomaga przy problemach trawiennych. Często stosowana jest jako napój uspokajający. Do tego skutecznie opóźnia procesy starzenia się iw wzmacnia układ odpornościowy. Można ją pić w zasadzie o każdej porze dnia –  rano i wieczorem.

ekologin

Add your Biographical Info and they will appear here.