Czarna herbata earl grey – smak, aromat i właściwości zdrowotne

Czarna herbata to jeden z najchętniej serwowanych na świecie napojów. Niezwykle aromatyczna, o wyjątkowych właściwościach smakowych doskonale komponuje się ze smakiem domowych wypieków i urozmaica spotkania z rodziną i przyjaciółmi. Okazuje się, że warto ją pić także ze względów zdrowotnych – ta korzystnie wpływa bowiem na funkcjonowanie całego organizmu.

Dla kogo herbata czarna earl grey?

Jeśli cenimy sobie szlachetny smak i intensywny zapach, najlepiej sięgać po herbatę earl grey. Ta zachwyca aromatem i doskonale smakuje, przy okazji korzystnie wpływając na zdrowie. Ten rodzaj herbaty idealnie nadaje się dla tych, którzy rano potrzebują zastrzyku energii – earl grey pobudza, nie wypłukując witamin i minerałów, jest więc doskonałą alternatywą dla kawy. Dodatkowo czarna herbata reguluje ciśnienie, wzmacnia serce i zapobiega zakrzepom. Osobom, które mają problemy ze strony układu trawiennego, pomoże pozbyć się refluksu i innych przykrych dolegliwości.

Inne właściwości zdrowotne czarnej herbaty

Herbata earl grey zawiera także spore ilości fluoru, przez co wzmacnia zęby i zapobiega próchnicy. Dzięki zawartości naturalnych antybiotyków oczyszcza organizm i pomaga pozbyć się infekcji na jej wczesnym etapie rozwoju. Badania potwierdzają, że earl grey zmniejsza również ryzyko zachorowania na niektóre rodzaje raka.

ekologin

Add your Biographical Info and they will appear here.