Odżywki białkowe od Olimp Nutrition – Jakie i dla kogo?

Odżywki białkowe od lat cieszą się wręcz legendarną popularnością wśród amatorów sportów siłowych. Wokół ich stosowania obrosło dużo legend. Wielu początkujących kupuje duże ilości drogich odżywek białkowych, sądząc, iż samo ich używanie stanowi podstawę ich przyszłej idealnej sylwetki. W praktyce jest jednak zdecydowanie inaczej, co nie skreśla jeszcze tych suplementów białkowych do końca.

Jednymi z najlepszych na rynku odżywek białkowych są te produkowane przez firmę Olimp Nutrition. Jeżeli zdecydujemy się na kupno jednej z nich, warto najpierw zapoznać się z rodzajami dostępnych białek i ich przeznaczeniem.

Białko białku nierówne

Odżywki białkowe znane są już sportowcom od bardzo, bardzo dawna. Warto wspomnieć, że już rzymscy gladiatorzy spożywali posiłki bogate w ten makroskładnik odżywczy, czemu zawdzięczali swoje sukcesy na arenach. Od czasu Galena nauka poszła jednak nieco do przodu. Obecnie najpopularniejsze na rynku są trzy rodzaje tych preparatów:

  • koncentrat białka serwatkowego WPC
  • Izolat białka serwatkowego WPI
  • hydrolizat białka serwatkowego WPH

Wszystkie one dostępne są w ofercie sklepu Olimp Nutrition. Prócz nich dostępne są również odżywki na bazie mięsa wołowego i białka sojowego, dla osób wege.

Białko – Dla kogo?

Przede wszystkim dla osób, które ciężko trenują. Wysiłek fizyczny wzmaga zapotrzebowanie na białko. Pamiętajmy jednak, że najlepszą formą jego pozyskiwania jest dostarczanie go z jedzeniem. Odżywki białkowe stanowią jedynie uzupełnienie diety, nie należy też ich przedawkowywać. Na samym początku przygody z treningiem mogą być nam nawet niepotrzebne. Z czasem jednak stają się bardzo dobrą pomocą w zaspokojeniu codziennej podaży białka do organizmu.

ekologin

Add your Biographical Info and they will appear here.