Kwas kaprylowy – co powinieneś wiedzieć?

Internet jest kopalnią informacji, ale czasami trudno jest wiedzieć, co jest godne zaufania, a co nie. Przy obfitości diet i „cudownych lekarstw”, które pojawiają się regularnie, skąd możesz mieć pewność, które z nich są warte Twojego czasu? Przy tak wielu różnych „naturalnych” środkach, które obiecują wszystko, od utraty wagi po poprawę skóry, może być trudno wiedzieć, od czego zacząć, jeśli jesteś zainteresowany włączeniem ich do swojej rutyny. Mimo to istnieje wiele korzyści związanych z naturalnymi składnikami. Na szczęście dla Ciebie – i każdego innego, kto może być ciekawy skuteczności tych rzeczy – mamy ten poręczny artykuł na temat kwasu kaprylowego. Czytaj dalej, aby odkryć wszystko, co musisz wiedzieć o tym interesującym składniku!

Co to jest kwas kaprylowy?

Kwas kaprylowy jest kwasem tłuszczowym występującym w nieprzetworzonym oleju kokosowym. Jest uważany za średniołańcuchowy kwas tłuszczowy, ponieważ jego łańcuch węglowy ma długość 6 karbonów, w przeciwieństwie do długołańcuchowych kwasów tłuszczowych znajdujących się w wielu olejach, takich jak oleje rybne. Jest również znany jako kwas oktanowy, co jest jego wzorem chemicznym.

Jest często stosowany miejscowo w swojej formie kwasowej, ponieważ jest bardzo niestabilny po podgrzaniu i będzie się rozkładał.

Zastosowanie kwasu kaprylowego

Kwas kaprylowy jest fantastycznym naturalnym składnikiem z wielu powodów. Jest doskonałym środkiem przeciwgrzybicznym, co czyni go potężnym wyborem do pomocy w leczeniu infekcji drożdżowych i innych infekcji grzybiczych. Stosowanie go miejscowo w postaci szamponu lub kremu może być bardzo skuteczne w walce z łupieżem. Jest to również fantastyczny środek antybakteryjny i może nawet pomóc w oczyszczeniu trądziku!

kwas kaprylowy

Wykazano również, że pomaga obniżyć poziom cukru we krwi i insulinooporność, co czyni go doskonałym wyborem dla osób z cukrzycą. Wykazano nawet, że pomaga w utracie wagi, dzięki czemu jest fantastycznym składnikiem, który warto włączyć do swojej rutyny pielęgnacyjnej!

Jak stosować kwas kaprylowy?

Kwas kaprylowy jest często stosowany w produktach do użytku miejscowego, takich jak szampony, pieniące się środki czyszczące i kremy. Ma ostry zapach i może podrażniać skórę. Ważne jest, aby używać go w oleju nośnym, takim jak olej kokosowy, aby zapobiec podrażnieniom skóry. Można go również spożywać w postaci kapsułek lub oleju, ale nie zaleca się tego robić na co dzień.

Biorąc go doustnie, będziesz chciał spożywać około 3 do 5 gramów dziennie, podzielonych na dwie dawki. Kobiety w ciąży lub karmiące piersią powinny unikać przyjmowania go doustnie.

ekologin

Add your Biographical Info and they will appear here.