Suplementacja B12

 

Osoby będące na diecie wegańskiej bądź wegetariańskiej bardzo często zmagają się z niedoborami witaminy B12. Nie występuje ona bowiem praktycznie wcale w produktach pochodzenia roślinnego, na których opierają się te diety. Tymczasem jest ona niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Właściwości witaminy B12

Witamina ta nazywana jest inaczej czerwoną witaminą. Wzmacnia odporność na stres, wzmaga apetyt i zapobiega chorobom psychicznym. Zażywanie jej pomaga zapobiegać rozwojowi nowotworów, schorzeń miażdżycy i pojawieniu się anemii. Naukowcy przekonują, że zapobiega ona także chorobie Alzheimera.

Witamina B12 – niedobory

Dają przede wszystkim objawy ze strony układu nerwowego. Objawiają się drżeniem kończyn. Mogą ponadto występować problemy z zachowaniem równowagi i płynnym poruszaniem się. Niedobory tej witaminy skutkują także nadmiernym zmęczeniem, brakiem koncentracji i problemami z pamięcią.

Suplementacja witaminą B12

Jest konieczna w przypadku diety głównie roślinnej. Vegevit B12 z OrklaCare jest produktem całkiem naturalnym, bogatym w drożdże spożywcze, będące cennym źródłem B12. Jak w przypadku każdych preparatów medycznych, należy ściśle stosować się do ilości zażywanych tabletek. Witaminę B12 jednak ciężko przedawkować, bowiem nie kumuluje się ona w organizmie i jest z niego wydalana na bieżąco.

Większe zapotrzebowanie na witaminę B12 posiadają osoby z problemami zdrowotnymi jelit i ich błony śluzowej.

ekologin

Add your Biographical Info and they will appear here.