Funkcjonalne akcesoria do kawy

Kawa jest napojem, od którego nieraz rozpoczyna się dzień. To także znakomity sposób na spotkanie ze znajomymi, oraz ugoszczenie gości. Dlatego tak ważne jest pełne wyposażenie, które ułatwi wiele czynności, związanych z parzeniem tego aromatycznego napitku.

Ponadczasowe urządzenia

Do wyboru są młynki do kawy:

– o różnej pojemności,
– wykonane ze stali nierdzewnej, szlachetnej, lub drewna,
– posiadające różną moc i sposoby mielenia (np. pulsacyjny i ciągły),
– zawierające dodatkowe zabezpieczenia przed uruchomieniem, antypoślizgowe nóżki,

a także ekspresy do kawy:

– przelewowe – woda przelewa się przez kawę, która znajduje się w papierowym filtrze, a następnie znajduje się w dzbanku, który może być podgrzewany, dzięki płytce grzejnej umieszczonej na spodzie;
– ciśnieniowe – zmielona kawa tłoczy gorącą wodę po ciśnieniem, wobec czego uzyskuje się espresso; w tym typie można przygotować najróżniejsze rodzaje kawy;
– ręczne (dźwigniowe albo kolbowe) – zmieloną kawę umieszcza się w sitku w kolbie, a gorąca woda będąca pod ciśnieniem przepływa przez tą kawę.

Interesujący wygląd

Każdy zatem może dostosować młynek do kawy z Krainy Herbaty, jak i ekspres do kawy do swoich indywidualnych potrzeb, które to zadecydują o trafionym zakupie. Różnorodne modele występują w najróżniejszych kombinacjach kolorystycznych, jak i o rozmaitym wyglądzie, wpasowującym się do wystroju wnętrz.

ekologin

Add your Biographical Info and they will appear here.