4 najlepsze zioła moczopędne dla zdrowia nerek

Zdrowe nerki to skuteczne oczyszczanie organizmu z toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii. Najskuteczniejszym, a zarazem najbezpieczniejszym sposobem na wspomożenie pracy nerek są zioła moczopędne. Które z nich są najskuteczniejsze?

Pokrzywa

Najbardziej znanym ziołem moczopędnym jest pokrzywa. Napar z pokrzywy skutecznie wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn, a dzięki wysokiej zawartości witamin i minerałów – dba o zdrowie układu pokarmowego czy odpornościowego. Doskonale wpływa także na kondycję skóry, włosów i paznokci.

Skrzyp polny

Skrzyp polny nasila diurezę, czyli działa moczopędnie, ale jednocześnie nie usuwa z organizmu potrzebnych elektrolitów – potasu i sodu. Wspomaga leczenie kamicy nerkowej, oczyszcza organizm, likwiduje obrzęki i wspomaga walkę z cellulitem. Wzmacnia paznokcie i włosy.

Mniszek lekarski

Zioło to wspomaga pracę nerek i produkcję moczu, oszczędzając elektrolity. Co więcej – mniszek lekarski sam jest źródłem doskonale przyswajalnego potasu. Leczy infekcje grzybicze oraz owrzodzenia przewodów moczowych. Ponadto usprawnia krążenie krwi, wspomaga trawienie oraz pobudza apetyt.

Brzoza brodawkowata

Zioło to bardzo skutecznie oczyszcza organizm – z jednej strony działa jako zioło moczopędnie, a z drugiej – napotne. Dzięki temu skutecznie usuwa toksyny z organizmu. Ponadto skutecznie zapobiega kamicy nerkowej i działa przeciwzapalnie.

ekologin

Add your Biographical Info and they will appear here.