Z odsieczą dla alergików

spirulina hawajska w kaspułkachCiepłe miesiące, mimo że uwielbiane przez większość z nas, nie są tak miło kojarzone przez alergików, którzy w tym czasie przeżywają istne piekło. Boląca głowa, cieknący nos, kaszel czy ogólne rozdrażnienie, to tylko kilka objawów tej przykrej dolegliwości.

Nie trzeba się jednak załamywać, ponieważ istnieją metody na walkę z alergią. Niektóre są bardziej skuteczne, inne mniej — ale nie warto od razu się poddawać. Nie na wszystkie substancje nasz organizm zareaguje tak samo, więc kilka dodatkowych prób nie zaszkodzi.

Gdzie szukać ratunku?

Jedną z roślin, które powinny nam pomóc, jest spirulina hawajska. Ta dość niepozorna alga jest bogatym źródłem witamin z grupy B, które pomagają w walce z alergią. Kluczowa jest tutaj witamina B12, którą znaleźć można w wielu lekach, warto więc spróbować dostarczać ją w naturalny sposób, przez co powinna być ona lepiej wchłaniana przez nasz organizm. Dodatkowo znajdziemy w niej aminokwasy egzogenne oraz beta-karoten, który odznacza się działaniem antyoksydacyjnym.

Co jeszcze znajdziemy w spirulinie hawajskiej?

Oprócz wcześniej wymienionych korzyści stosowania tej rośliny warto wspomnieć o jej wpływie na mózg oraz wątrobę. Usprawnia ich działanie oraz przyśpiesza regenerację, tych ważnych dla życia, organów.

Podsumowując, zważywszy na atrakcyjną cenę spiruliny, powinna znaleźć się w domu każdego alergika, ponieważ jej stosowanie sprawia, że dużo łatwiej jest przeżyć okres pylenia traw oraz drzew.

ekologin

Add your Biographical Info and they will appear here.