W poszukiwaniu najlepszej herbaty

Rodzai i odmian herbat jest ogromna liczba. Producenci wszystkich z nich reklamują swój produkt jako najlepszy i najzdrowszy. Jak jednak jest w rzeczywistości? Która z herbat może poszczycić się mianem tej na prawdę zdrowej?

Niesłusznie mało popularna

herbataBiała herbata, bo o nie mowa, jest uznawana nie tylko za jedną z najlepszych i najzdrowszych herbat na rynku, ale również za jeden z najzdrowszych napojów w ogóle. Czym charakteryzuje się ten niezwykły napój? Biała herbata posiada silne właściwości pobudzające. Zawiera ona około dwukrotnie więcej kofeiny niż zielona herbata i ponad czterokrotnie więcej niż czarna. Oprócz tego posiada w swoim składzie największą spośród herbat liczbę polifenoli, substancji o niezwykle pozytywnym działaniu na nasze ciało. Polifenole wykazują silne działanie przeciwnowotworowe oraz poprawiające funkcjonowanie układu krążeniowego. Dzieje się tak dzięki wpływowi białej herbaty na obniżanie ciśnienia i poprawię stężenia cholesterolu LDL (tego złego).

Wiele prowadzonych nad białą herbatą badań zdaję się również potwierdzać jej pozytywny wpływ na leczenie cukrzycy.

Czemu więc tak dobra i przede wszystkim zdrowa herbata ze sklepu KrainaHerbaty.pl pozostaje napojem trochę na uboczu, nieodkrytym przez większą część miłośników tego typu napoju? Głównym powodem jest cena. Produkcja tej odmiany nie jest tak wysoka i prosta, jak jej powszechniej spotykanych odmian. Zważywszy jednak na jej ponad przeciętne właściwości, warto się jednak od czasu do czasu na nią skusić, nawet pomimo wyższej niż przeciętna cenie.

ekologin

Add your Biographical Info and they will appear here.