Skuteczny sposób na żylaki odbytu

Hemoroidy nazywane również guzkami krwawniczymi to wypełnione krwią poduszeczki, które stanowią naturalną strukturę odbytu. Wraz z mięśniami zwieracza odpowiadają za prawidłowe wypróżnianie. Gdy dochodzi do ich nadmiernego obrzmienia pojawia się ból, pieczenie, swędzenie, a nawet krwawienie z okolic odbytu. Leczenie choroby hemoroidalnej polega na łagodzeniu objawów i stanów zapalnych.

Środki stosowane miejscowo

Choroba hemoroidalna nie jest niebezpieczna dla zdrowia, jednak występujące objawy mogą znacząco pogarszać komfort życia. Już w momencie pojawiania się pierwszych objawów warto sięgnąć po leki na hemoroidy dostępne w aptekach np. te oferowane przez nowafarmacja.pl. Dzięki nim można pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości i opóźnić rozwój choroby. Przy niewielkim swędzeniu i pieczeniu sprawdzi się krem na hemoroidy zawierający składniki łagodzące i kojące. Warto sięgnąć również po maść na hemoroidy. Skuteczna maść na hemoroidy powinna zawierać w swym składzie tribenozyd oraz lidokainę. To substancje, które wykazują działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz znieczulające. Kiedy maść na hemoroidy bez recepty nie pomaga, warto wypróbować czopki na hemoroidy bez recepty, bądź skorzystać ze specyfików przepisywanych przez lekarzy.

lek na hemoroidy

Preparaty przyjmowane doustnie

W leczeniu guzków krwawniczych należy zwrócić uwagę na regularność stosowania. Nawet najlepsza maść na hemoroidy nie pomoże, gdy będzie używana sporadycznie. W sytuacji, gdy dochodzi do okresowego nasilenia się objawów, maści na hemoroidy mogą okazać się niewystarczające. W takiej sytuacji można sięgnąć po inny lek na hemoroidy. W sprzedaży poza preparatami przyjmowanymi miejscowo znaleźć można także tabletki na hemoroidy dostępne w formie suplementów, bądź farmaceutyków. Tabletki na hemoroidy bez recepty zwykle zawierają w swym składzie wyciągi z ziół oraz inne naturalne substancje, które rozrzedzają krew i ułatwiają jej odpływanie z guzków krwawniczych. Warto pamiętać, że nawet lek na hemoroidy bez recepty przyjmowany na własną rękę może mieć negatywny wpływ na zdrowie. Dlatego zakup i stosowanie każdego specyfiku warto konsultować z lekarzem.

ekologin

Add your Biographical Info and they will appear here.