Senes na przeczyszczenie

Senes jest mieszanką ziół oraz owoców krzewu z rodzaju Senna Mill. Posiada właściwości lecznicze i jest stosowany od wieków. Ma właściwości przeciwzapalne, bardzo często jest stosowany w przypadku zaparć, ponieważ jest środkiem silnie przeczyszczającym. Jakiś czas temu pojawiły się doniesienia o negatywnym wpływie senesu na zdrowie, czy warto się obawiać?

Bardzo wiele kobiet stosuje herbatki z senesem w trakcie odchudzania, jako wsparcie i sposób na lepsze i szybsze trawienie. Bez wątpienia to dobre wsparcie podczas gubienia zębnych kilogramów, nie mniej jednak warto być ostrożnym i mieć umiar w stosowaniu tego naparu. Senes spożywany zbyt często może prowadzić do poważnych dolegliwości – podrażnienia układu pokarmowego, odwodnienia, przewlekłych biegunek, czy chociażby nadmiernego wypłukiwania z organizmu witamin oraz składników mineralnych.

Oczywiście napary z senesu (zobacz tutaj) stosowane w ograniczonych ilościach nie wpłyną negatywnie na zdrowie i samopoczucie. W tym tak jak i w każdym innym wypadku, najważniejszą kwestią jest zachowanie umiaru. Pamiętajmy, że proces odchudzania jest długotrwały i wymaga od nas wysiłku. Trzeba trzymać dietę oraz regularnie ćwiczyć, tylko w tym wypadku będzie można zgubić zbędne kilogramy. Herbatki odchudzające, które pobudzają trawienie, to tylko element wspomagający i nie można traktować ich jak sposobu odchudzania.

Ponad to nie zaleca się stosowania senesu osobom cierpiącym na zapalenie nerek, pęcherza moczowego, wyrostka czy chorym na zespół jelita drażliwego.

ekologin

Add your Biographical Info and they will appear here.