Profilaktyka z olejem z krokosza barwierskiego

Krokosz barwierski zaliczany jest do rodziny astrowatych, a roślina spokrewniona jest z ostem. Krokosz barwierski w ostatnim czasie świeci swoje triumfy, ponieważ niezwykle popularny stał się olej z niego pozyskiwany tzw. olej krokoszowy, znajdziesz go w sklepie Planteon.pl

Właściwości oleju z krokosza

Krokosz barwierski aktualnie głównie kojarzony jest z olejem, który wykazuje bardzo dobre działanie na zdrowie. Olej krokoszowy to doskonałe źródło cennych substancji, wśród których najczęściej wymienia się glikozydy kwercytyny, glikozydy luteoliny, witaminę E czy alkohole trójterpenowe.

Działanie oleju z krokosza barwierskiego

Olej polecany jest w profilaktyce i leczeniu chorób układu krążenia, a jego regularne spożywanie minimalizuje ryzyko wystąpienia np. miażdżycy, udaru mózgu, a także ataku serca. Obniża również poziom złego cholesterolu we krwi, a ponadto olej jest też bardzo polecany osobom chorym na cukrzycę, ponieważ zmniejsza on stężenie glukozy we krwi. W przypadku męczącego kaszlu warto spożywać olej krokoszowy, ponieważ ma on silne właściwości wykrztuśne, tak więc szczególnie polecany jest w leczeniu wszelkiego rodzaju infekcji górnych dróg oddechowych. To też doskonały środek w profilaktyce bolesnych miesiączek i menopauzy. Przeprowadzone badania wykazały, że krokosz barwierski jest niezwykle cennym źródłem substancji zwanych prostaglandynami, które powodują złagodzenie bólów menstruacyjnych oraz objawów menopauzy. Olej ma szerokie zastosowanie, dlatego też warto się w niego zaopatrzyć i regularnie spożywać.

ekologin

Add your Biographical Info and they will appear here.