Preparaty z pachnotką zwyczajną

Niepozorna roślina o grubych, zielonych lub fioletowych liściach oraz drobnych, dzwonkowatych kwiatach od dawna wykorzystywana jest w chińskiej, japońskiej i wietnamskiej medycynie ludowej. Ludzie z Dalekiego Wschodu wieki temu docenili właściwości przeciwzapalne, przeciwwirusowe, antybakteryjne oraz przeciwalergiczne ekstraktu z liści i oleju z nasion tej rośliny.

Pachnotka zwyczajna

Pachnotka zwyczajna wcale zwyczajną rośliną nie jest. Choć dziś niezwykle popularna na całym świecie, głównie ze względu na kolorowe liście, w Azji cieszy się największym szacunkiem – wykorzystuje się ją w kuchni (jako dodatek do ryb), kosmetyce (zwalcza wolne rodniki, opóźnia procesy starzenia) oraz lecznictwie (właściwości przeciwalergiczne, wspomaga funkcjonowanie układu oddechowego, nerwowego).

Preparaty z pachnotką

Ponieważ udowodniono, że pachnotka jest rośliną o dużych walorach leczniczych, stworzono na jej bazie preparaty, które działają:

  • antyhistaminowo tzn. blokują problemy z oddychaniem, powstrzymują katar sienny, kaszel czy łagodzą zmiany skórne,
  • przeciwnowotworowo – dotyczy nowotworów szpiku, piersi i wątroby,
  • przeciwbakteryjnie,
  • zmniejszają łaknienie, obniżają poziom cholesterolu,
  • zapobiegają rozwojowi cukrzycy.

Jednym z takich preparatów jest Allergocaps.

Alerrgocaps – czym jest?

Allergocaps to kapsułki, których głównym składnikiem jest wyciąg z pachnotki. Suplement diety zalecany jest osobom, których organizm zmaga się z nadwrażliwością na alergeny, z astmą, które maja obniżoną odporność. Suplement należy przyjmować 3 razy dziennie po 1 kapsułce i nie należy ilości dawkowania przekraczać.

ekologin

Add your Biographical Info and they will appear here.