Korzyści z miłorzębu – Czy może pomóc w utracie pamięci?

Ekstrakt z miłorzębu jest stosowany w tradycyjnej medycynie chińskiej od ponad 4000 lat. Jest on powszechnie przepisywany w leczeniu różnych schorzeń, takich jak wysokie ciśnienie krwi, migreny i jako suplement pamięci. Chociaż istnieją ograniczone badania dotyczące skuteczności ekstraktu z miłorzębu japońskiego jako suplementu pamięci, prawdopodobnie jest on bezpieczny w użyciu, o ile nie masz żadnych istniejących wcześniej warunków zdrowotnych, które mogą być pogorszone przez suplement. W tym artykule zbadamy, czym jest miłorząb, jego możliwe korzyści, potencjalne skutki uboczne i zalecenia dotyczące dawkowania.

Co to jest miłorząb?

Miłorząb to rodzaj rośliny, która powszechnie występuje we wschodnich częściach Chin i Japonii. Może dorastać do 20 metrów wysokości i jest uważany za żywą skamielinę, ponieważ szacuje się, że jego przodkowie żyli ponad 100 milionów lat temu. Wyciągi z miłorzębu są wytwarzane z liści tej rośliny. Ekstrakty te są powszechnie stosowane jako leki ziołowe na utratę pamięci i są używane w połączeniu z innymi ziołami w leczeniu różnych innych warunków zdrowotnych, takich jak wysokie ciśnienie krwi, niepokój, wysoki poziom cukru we krwi i jako suplement płodności dla mężczyzn.

Istnieją ograniczone badania kliniczne nad ekstraktem z miłorzębu jako wzmacniaczem poznawczym, a naukowcy badają to zioło od AD 200 000, kiedy to po raz pierwszy zostało użyte jako suplement pamięci. Pomimo długiej historii stosowania, nadal wiele nie wiemy o tym ziole i jego skuteczności jako suplementu pamięci.

Dowody na skuteczność miłorzębu jako suplementu pamięci

Istnieją ograniczone badania nad ekstraktem z miłorzębu jako suplementem pamięci, ale istnieją dowody sugerujące, że może on pomóc w poprawie pamięci. Przegląd badań z 2018 roku stwierdził, że miłorząb może poprawić pamięć u zdrowych osób. Ale przegląd ostrzegł również, że potrzebne są dalsze badania, ponieważ badania uwzględnione w przeglądzie były bardzo małe, a wpływ miłorzębu na inne funkcje poznawcze musi być również zbadany.

Miłorząb jest powszechnie stosowany jako suplement pamięci i stwierdzono, że poprawia pamięć u zdrowych osób. To sugeruje, że miłorząb może być również pomocny dla osób z problemami z pamięcią, ale aby to potwierdzić, potrzebne są większe, dobrze zaprojektowane badania.

Bezpieczeństwo ekstraktu z miłorzębu japońskiego

Miłorząb jest ogólnie uważany za bezpieczne zioło. W Stanach Zjednoczonych i Chinach jest suplementem diety, co oznacza, że nie jest regulowany ani zatwierdzony przez Food and Drug Administration (FDA) jako lek.

Miłorząb jest ogólnie uważany za bezpieczny. Możliwe jest jednak przedawkowanie ekstraktu z miłorzębu japońskiego. Nadmierne spożycie miłorzębu może prowadzić do zwiększenia ciśnienia krwi, zwiększenia częstości akcji serca i zwiększenia poziomu cukru we krwi.

Jak bezpiecznie zażywać miłorząb?

Bezpieczeństwo jest ważne przy przyjmowaniu każdego suplementu ziołowego. Przed zażyciem miłorzębu należy porozmawiać z lekarzem lub farmaceutą o swoim obecnym stanie zdrowia i wszelkich przyjmowanych lekach.

Zawsze należy przyjmować suplementy miłorzębu japońskiego z wodą. Podczas przyjmowania miłorzębu ważne jest, aby przyjmować zalecaną dawkę. Jeśli nie jesteś pewien, czy spożywasz wystarczającą ilość miłorzębu w swojej diecie, możesz kupić miłorząb. Ale należy pamiętać, że suplementy miłorzębu mogą być również sprzedawane jako suplementy diety, więc musisz być ostrożny.

Jeśli przyjmujesz farmaceutyczne suplementy miłorzębu, powinieneś postępować zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Suplementy miłorzębu mogą być przyjmowane z jedzeniem lub bez jedzenia.

ekologin

Add your Biographical Info and they will appear here.