Jakie zioła warto mieć w swoim domu?

Zioła to prawdziwa skarbnica zdrowia. W swoim domu warto mieć zarówno te świeże, które udaje się wyhodować lub zebrać sezonowo, jak również te suszone. Niestety nie każdy ma możliwość uprawy ziół we własnym ogrodzie lub zbierania ich na czystych polach i łąkach. Dlatego właśnie z pomocą przychodzą sklepy zielarskie. Warto odwiedzić dobrze zaopatrzony sklep zielarski i uzupełnić swoje zapasy suszonych ziół, które powinny być w każdym domu.

Jest naprawdę wiele takich ziół, które zawsze warto mieć w kuchni. W końcu część z nich może być używana jako przyprawa podczas gotowania, inne zaś służą do przygotowywania pysznych naparów, które mają działanie napotne, rozluźniające, poprawiające krążenie albo trawienie. Poza tym napary ziołowe są pyszne i można na ich bazie przygotowywać zdrowe lemoniady na gorące dni.

szeroki wybór ziół z półek sklepu

Mięta

Jednym z najpopularniejszych ziół do nabycia w Evita jest mięta. Z powodzeniem można hodować ją na własnym balkonie, można również kupić suszoną miętę, która idealnie nadaje się do przygotowywania naparów poprawiających trawienie. Napar z mięty doskonale gasi pragnienie w gorące dni, na jego bazie można przygotować pyszną lemoniadę z dodatkiem soku jabłkowego. Mięta może uczulać, dlatego warto zwracać uwagę na to, jak reagują na nią dzieci.

Czystek

Czystek to zioło, które ma fantastyczne działanie na ludzki organizm. Napary z czystka są zalecane praktycznie dla wszystkich, mogą go pić nawet kobiety w ciąży, które generalnie muszą uważać z ziołami. Czystek można kupić w dobrych sklepach zielarskich. Warto zwracać uwagę na jakość suszu. Powinno być w nim jak najmniej gałązek, a jak najwięcej suszonych listków.

Kwiat lipy

Chociaż lipa to nie zioło, napar z kwiatów (odmiana lipy drobnolistnej), jest świetnym remedium na rozwijające się przeziębienie. Napar z lipy pomaga wypocić się, dlatego warto przygotować go sobie wtedy, gdy zaczyna nas „rozbierać” jakaś choroba.

ekologin

Add your Biographical Info and they will appear here.