Jakie zioła są najlepsze na nadciśnienie?

Jeśli zauważymy u siebie objawy zbyt wysokiego ciśnienia takie jak zawroty głowy, krwawienie z nosa, nerwowość, zaburzenia snu i ucisk w głowie, odczuwany jako tępy ból powinniśmy natychmiast zapisać się do lekarza. Nie powinniśmy jednak czekać z założonymi rękoma na wizytę. Możemy spróbować domowych sposobów – na pewno pomogą.

Jak obniżyć ciśnienie domowymi sposobami?

obniżenie ciśnienia za pomocą ziół

Najczęściej polecaną metodą jest picie wywarów z ziół, a tych mamy do dyspozycji kilka. Umiejętnie stosowane zioła są bezpiecznie, dlatego zawsze zanim zdecydujemy się na dany wyciąg powinniśmy się upewnić, że ma on właściwości i działanie jakich potrzebujemy.

Na problemy z ciśnieniem najczęściej polecany jest głóg – jego kwiat i owoce – potrafi skutecznie chronić serce, normować ciśnienie krwi i jest wskazany w stanach rozdrażnienia, nadmiernej pobudliwości czy bezsenności, działa rozkurczowo zarówno na mięsień sercowy jak i naczynia krwionośne dzięki czemu do serca napływa więcej utlenionej krwi i serce działa wydajniej.

Kolejnym ziołem stosowanym w leczeniu nadciśnienia jest jemioła – znana jest jako lek obniżający ciśnienie (więcej w artykule) i łagodzący zawroty głowy, poprawia krążenie krwi, wpływa rozkurczowo na naczynia wieńcowate, a co za tym idzie polepsza ukrwienie mięśnia sercowego.

Inną rośliną używaną jako środek pomocniczy w leczeniu nadciśnienia jest poziomka, a konkretniej jej liście. Zawierają one mnóstwo antyoksydantów, które hamują procesy starzenia się organizmu i zmniejszają szkody wywołane stresem oksydacyjnym, którego częstą konsekwencją jest właśnie nadciśnienie. Liście poziomki wspierają krążenie krwi w naszym organizmie.

Również ziele serdecznika jest polecane do walki z nadciśnieniem, rozkurcza mięśnie gładkie, uspokaja, reguluje, normalizuje pracę serca.

Jeśli jesteś osobą, która jest w grupie ryzyka powyższe zioła powinny znaleźć się w Twojej apteczce.

ekologin

Add your Biographical Info and they will appear here.