Jak pić yerba mate

yerba-mate

Yerba mate to drobno zmielone i ususzone listki Ostrokrzewu paragwajskiego. Największa popularnością cieszy się w krajach Ameryki Południowej (Brazylia, Paragwaj, Argentyna). Obecnie coraz częściej jest eksportowana do krajów europejskich, w których to cieszy się rosnącą każdego dnia popularnością. Powstają też specjalistyczne sklepy z yerba mate.

Yerba mate – jak pić

Warto pamiętać, że każdy przygotowuje yerba mate na własny sposób, jednak w większości przypadków warto trzymać się pewnych podstawowych zasad.

Yerba mate wsypujemy do okrągłego naczynia do tak aby zapełniło ok. 1/2 tego naczynia. Następnie zalewamy wodą w temperaturze ok. 75 stopni Celcjusza. Przykrywamy ręką, obracamy do góry nogami, a następnie energicznie potrząsamy. Ma to na celu przedostanie się do góry najmniejszych listków yerba mate, tak aby nie zapchały specjalnej rurki przez którą jest pita.

Tak przygotowany napar odstawiamy na ok. 3 minuty po czym będzie gotowy do spożycia.

Gdzie kupić yerba mate

Herbata jest dostępna już w wielu sklepach. Sklep z yerba mate będzie także miał na wyposażeniu i będzie możliwość zakupu nie tylko ususzonych listków służących do przygotowania naparu, ale kupimy całe oprzyrządowanie – naczynie służące do picia – mate i rurkę – bombila.

ekologin

Add your Biographical Info and they will appear here.