Jak chronić się przed rakiem?

Dbanie o zdrowie to nie tylko nasz obowiązek, ale i inwestycja na przyszłość. Lepiej przecież zapobiegać niż leczyć. Przesiadywanie w gabinetach lekarskich nikomu nie kojarzy się pozytywnie. Na szczęście istnieje sposób, by tego uniknąć- to sulforafan związek chemiczny o leczniczym działaniu.

Jakie właściwości zdrowotne ma sulforafan?

sulforofan w opakowaniu w tabletkachSulforafan jest znany przede wszystkim jako naturalny środek chroniący przed zmianami nowotworowymi. Powstrzymuje także komórki ciała przed uleganiem niebezpiecznym mutacjom. Dzięki temu komórki rakowe nie mają długiego żywotu i są szybko niszczone. Sulforafan zapobiega również rozprzestrzenianiu się wolnych rodników po naszym ciele. W związku, z czym nasz organizm jest bardziej odporny na stres oksydacyjny. Nie jest tajemnicą, że stres to druga przyczyna wszelkich zachorowań na raka. Pierwszą jest oczywiście niewłaściwy tryb życia i stosowanie w nadmiarze takich używek jak alkohol czy papierosy.

O antynowotworowych właściwościach sulforafanu słyszało wiele osób, lecz mało kto wie, iż ten związek chemiczny wspomaga walkę z wrzodami żołądka. Ma on zbawienne oddziaływanie na bakterie Helicobacter pylori znajdujące się wewnątrz żołądka. Uważa się, iż te mikroorganizmy mają coś wspólnego z powstawaniem nowotworów żołądka, co w pewnym sensie tłumaczyłoby wysoką skuteczność sulforafanu w walce z wrzodami.

O czym należy pamiętać, stosując sulforafan?

Przede wszystkim o tym, iż wiązek ten występuje nie tylko w naturalnej formie. Można zażywać go także w postaci tabletek. Jednak nie powinno się tego robić na własną odpowiedzialność, a jedynie po konsultacji z lekarzem. Istnieją przecież choroby, w których podwyższony poziom sulforafanu- może okazać się bardzo niebezpieczny. Tak jest w przypadku chorób układu pokarmowego, chemio lub radioterapii oraz po przebytych operacjach chirurgicznych.

ekologin

Add your Biographical Info and they will appear here.