Dobroczynne właściwości naparu z pokrzywy

Pokrzywa przez wielu kojarzona jest tylko i wyłącznie z parzącym chwastem, którego należy omijać z daleka, aby nie narazić się na nieprzyjemne pieczenie i bąble na skórze. Niewielu wie, że ta roślina posiada bardzo wiele właściwości prozdrowotnych.

Nasze babcie i prababcie doskonale wiedziały, jakie dobrodziejstwa kryją się w pokrzywach, dlatego stosowały napar z pokrzywy do leczenia wielu schodzeń.

Dla kogo herbata pokrzywowa?

herbata pokrzywowaHerbata pokrzywowa ma właściwości moczopędne, dlatego jest pomocna przy leczeniu kamicy nerkowej, oczyszcza organizm z toksyn i przeciwdziała zatrzymywaniu wody w organizmie, Ponadto regularne picie herbaty pokrzywowej wspomoże przemianę materii. Związki zawarte w naparze z pokrzywy oczyszczają układ trawienny, odprowadzając z niego złogi żółciowe, a także bardzo dobrze wpływają na prawdę żołądka, wątroby i trzustki.

Herbata z pokrzywy może być również bardzo pomocna w leczeniu anemii, ponieważ wpływa korzystnie na produkcję czerwonych krwinek. Pokrzywa ma właściwości bakteriobójcze, dlatego może być stosowana do przemywania ran, a także przy problemach skórnych, takich jak trądzik, ropnie czy czyraki.

Herbata z pokrzywy powinna na stale zagościć w naszych domach, ponieważ posiada wiele dobroczynnych właściwości. Warto czerpać dobro z naturalnych produktów, ponieważ są one łatwo dostępne, i w przeciwieństwie do wielu środków farmaceutycznych, nie zawierają szkodliwych substancji.

ekologin

Add your Biographical Info and they will appear here.