Czy srebro nanokoloidalne jest bezpieczne?

Srebro nanokoloidalne, znane również jako nanosrebro, to wodny roztwór bardzo małych cząsteczek srebra. Ten rodzaj srebra jest już od jakiegoś czasu stosowany w medycynie. W rzeczywistości, często można go znaleźć w bandażach i sprayach antyseptycznych. Czy zatem srebro nanokoloidalne jest bezpieczne? W tym artykule wyjaśnimy wszystko, co musisz wiedzieć o nanosrebrze, aby podjąć świadomą decyzję o tym, czy jest ono dla Ciebie odpowiednie.

Czy nanokoloidalne srebro jest bezpieczne dla ludzi?

Badania wykazały, że nanosrebro jest skuteczne wobec bakterii i innych patogenów, a także bezpieczne do stosowania u ludzi. W rzeczywistości wykazano, że jest ono skuteczne wobec bakterii takich jak MRSA, E. coli, Staphylococcus aureus i Pseudomonas aeruginosa. Chociaż wykazano skuteczność nanosrebra, należy pamiętać, że nanosrebro stosowane w ochronie zdrowia często różni się od srebra używanego do filtracji wody lub innych zastosowań przemysłowych. Na przykład, nanocząstki używane do zabijania bakterii są znacznie mniejsze niż te używane do filtracji wody i występują w różnych formach chemicznych. Ponadto, podczas gdy wykazano, że nanosrebro jest bezpieczne w przypadku stosowania miejscowego, jego skutki w przypadku spożycia są mniej jasne. Połknięcie srebra może prowadzić do odkładania się go w organach i tkankach. Doprowadziło to do obaw związanych z nakładaniem nanosrebra na rany lub stosowaniem go w bandażach.

Srebro nanokoloidalne

Czy są jakieś minusy?

Jedną z rzeczy, o których należy pamiętać przy stosowaniu srebra nanokoloidalnego, jest to, że może ono zabarwić zęby, czego można uniknąć, przepłukując usta po zastosowaniu roztworu. Należy również pamiętać, że srebro nanokoloidalne powinno być stosowane jako część holistycznego podejścia do zdrowia i nie powinno zastępować antybiotyków ani innych leków przepisanych przez lekarza. W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią, osób z chorobami autoimmunologicznymi lub innymi schorzeniami, a także osób przyjmujących leki rozrzedzające krew, zaleca się, aby przed zastosowaniem srebra nanokoloidalnego porozmawiały z lekarzem.

ekologin

Add your Biographical Info and they will appear here.