Apap intense- skład tabletek, stosowanie i przeciwwskazania

Leki przeciwbólowe to jedne z najczęściej stosowanych farmaceutyków bez recepty. Istnieje ich cała masa, które znajdziemy praktycznie w każdym sklepie. W razie potrzeby lekarze dysponują również silniejszymi środkami, które możemy dostać na receptę. Wiele osób zażywa leki przeciwbólowe bez kontroli, szczególnie te które nie wymagają recepty. Należy pamiętać, by zażywać je z rozwagą, ponieważ w innym przypadku można sobie zaszkodzić. Jednym z popularniejszych farmaceutyków jest apap intense.

Skład tabletek i stosowanie


Tabletki apap intense są preparatem złożonym w głównej mierze z ibuprofenu oraz paracetamolu. Połączenie tych dwóch składników sprawia, że preparat zaczyna znacznie szybciej działać i na dłuższy czas, niż miałoby to miejsce w przypadku składników stosowanych oddzielnie.

Apap intense jest wskazany w doraźnym leczeniu lekkiego bądź umiarkowanego bólu. Dotyczy to między innymi bólów głowy, pleców, menstruacyjnych, zębów czy mięśni. Pomaga również złagodzić skutki zapalenia stawów, przeziębienia, grypy czy bólów gardła.

Nadużywanie preparatu może wywołać również niepożądane skutki uboczne. Zalecane jest przede wszystkim stosowanie najmniejszej skutecznej dawki przez możliwie jak najkrótszy czas. Pozwala to zminimalizować szansę na wystąpienie działań niepożądanych.

Odradza się stosowanie preparatu osobom, które korzystają z innych leków zawierających paracetamol. Szczególną ostrożność trzeba zachować w przypadku stosowania farmaceutyków przeciwzakrzepowych.

Działanie niepożądane


Jak każdy inny lek, także i apap intense może powodować pojawienie się niepożądanych skutków ubocznych. Do najpopularniejszych z nich należą: bóle brzucha, nudności, wymioty, biegunka, zawroty głowy, wzdęcia. Czasami wystąpić może także wysypka, świąd oraz wysypka.

Reasumując, tabletki apap intense są środkiem przeciwbólowym doraźnym, który należy stosować możliwie jak najkrócej i w najmniejszej skutecznej dawce. Warto ponadto zapoznać się z listą przeciwwskazań do stosowania farmaceutyku.

ekologin

Add your Biographical Info and they will appear here.