Jak stosować peeling cukrowy? Do jakiej skóry się nadaje?

Jakie właściwości posiada cukrowy peeling? Dlaczego jest tak chętnie wybierany – zwłaszcza przez osoby o wrażliwej skórze? W jaki sposób powinno się go stosować, by uzyskać jak najlepsze efekty? Oto najważniejsze zalety używania tego rodzaju scrubu do ciała, obok których trudno przejść obojętnie.

Jakie działanie ma peeling? Podstawowe właściwości

Stosowanie peelingu cukrowego ma wiele zalet. Dzięki niemu można w widoczny sposób poprawić kondycję skóry. Warto podkreślić, że regularne używanie tego kosmetyku zapewnia najlepsze efekty. Wśród najważniejszych plusów stosowania peelingu wymienić można między innymi:

  • usuwanie martwego naskórka,
  • wygładzenie powierzchni skóry,
  • dokładne oczyszczenie skóry,
  • usprawnienie mikrokrążenia,
  • minimalizowanie przebarwień,
  • wspomaganie regenerację naskórka,
  • poprawę wchłaniania składników aktywnych z kremów lub balsamów,
  • zmniejszenie widoczności cellulitu,
  • poprawę jędrności skóry,
  • zapobieganie wrastaniu włosków po depilacji.

Peeling jest więc idealnym wstępem do przeprowadzania innych zabiegów kosmetycznych. Powinno się go wykonywać przed depilacją oraz przed nałożeniem kremu lub balsamu.

Dla kogo peeling z cukru jest najlepszym wyborem?

Peeling cukrowy z Manada jest uniwersalnym kosmetykiem, który można zastosować na różnych typach cery. Najczęściej jednak wspomina się o jego skuteczności w przypadku posiadania wrażliwej lub alergicznej skóry. Dla osób, które borykają się z częstymi podrażnieniami i zaczerwienieniami naskórka, chemiczne lub solne peelingi mogą okazać się zbyt silne. Cukrowe kosmetyki tego typu są znacznie bardziej bezpieczne. Łagodne działanie nie oznacza jednak, że skuteczność jest na niskim poziomie. Scruby te łączą w sobie zarówno efektywność, jak i mało inwazyjne dla skóry właściwości.

Jak często należy stosować peeling na ciało? Jak go używać?

Ze względu na to, że peeling – nawet ten o łagodnym działaniu – ściera nieco naskórek, nie powinno się go używać codziennie. Zazwyczaj producent danego kosmetyku zaleca stosowanie go raz na tydzień lub dwa razy w tygodniu. Ważna jest jednak w tym wszystkim regularność – tylko wtedy można liczyć na widoczne efekty.

Peeling cukrowy najlepiej jest nakładać specjalną rękawicą lub gąbką i powoli wmasowywać go okrężnymi ruchami w skórę. Po kilku minutach (czyli po rozpuszczeniu się drobinek) należy go spłukać ciepłą wodą. Na koniec – po wysuszeniu ciała – należy posmarować skórę ulubionym balsamem lub kremem i cieszyć się gładkim, napiętym i miękkim w dotyku naskórkiem.

ekologin

Add your Biographical Info and they will appear here.