Zdrowie z natury – 7 sprawdzonych sposobów na obrzęki i cienie pod oczami

Nie każdy może pochwalić się posiadaniem pięknego spojrzenia, szczególnie wtedy, gdy jest się zmęczonym, zestresowanym czy też chorym. Wówczas po spojrzeniu w lustro ukazuje się widok zaczerwienionych, opuchniętych i nieestetycznych cieni pod oczami. Na szczęście są domowe sposoby na poprawę ich kondycji. Jak przywrócić skórze wokół oczu zdrowy wygląd?

Sposoby na zdrowie, czyli jak pozbyć się obrzęków i cieni pod oczami?

1. Zimny ogórek – redukuje opuchliznę wokół oczu, dzięki obecności przeciwutleniaczy i flawonoidów. Przykładanie okładów z zimnego ogórka zmniejsza zaczerwienienie, obrzęk i podrażnienie.

2. Surowy ziemniak – ma właściwości ściągające i usuwa zatrzymaną wodę pod oczami. Schłodzone plastry ziemniaka kładzie się na zmęczone oczy.

3. Mleko dla zdrowia – przynosi ulgę i zmniejsza opuchliznę.

4. Saszetki z herbatą – skuteczny sposób na pozbycie się spuchniętych oczu. Dzięki obecności kofeiny i garbników zostaje pobudzone krążenie krwi, a ponadto działa ona obkurczająco na naczynia krwionośne wokół oczu.

5. Rumianek – wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Saszetki z rumiankiem można stosować jako okłady i do przemywania okolic oczu. Dzięki temu zmniejszy się zaczerwienienie i opuchlizna.

6. Jajko – nanoszenie białka jaja kurzego w okolice oczu przyczynia się zmniejszenia stanu zapalnego. Działa ono bowiem tonizująco i napinająco na skórę.

ekologin

Add your Biographical Info and they will appear here.